Jak wybrać miejsce na organizację wesela?

Słowa przysięgi małżeńskiej zostały już wypowiedziane, a narzeczeni w świetle prawa zostali mężem i żoną. Czas na świętowanie! Przedstawiamy najważniejsze cechy dobrej sali weselnej, w której zaproszeni goście będą się doskonale bawić do białego rana.

Odpowiednia lokalizacja i właściwy rozmiar sali

Sala, w której ma odbyć się przyjęcie weselne, nie powinna być w zbyt dużej odległości od miejsca zaślubin. Znaczna odległość dzieląca kościół lub urząd od restauracji może być powodem problemów organizacyjnych. Goście powinni bez przeszkód, sprawnie oraz w komfortowych warunkach dotrzeć na miejsce. Wybierając salę, trzeba koniecznie uwzględnić liczbę gości, gdyż zbyt duże pomieszczenie może sprawiać wrażenie przytłaczającego, zaś za mała sala nie będzie umożliwiała komfortowej zabawy. Pamiętajmy, że prósz stolików ustawionych zgodnie z życzeniem Państwa Młodych, w sali lub jej pobliżu musi znajdować się miejsce do tańca. Szaleństwa na parkiecie nie powinny przeszkadzać gościom biesiadującym przy stole. Klimatyzowane i nastrojowo oświetlone wnętrze zapewni odpowiednie warunki do świętowania zaślubin.

Staranne komponowanie menu

Każda Para Młoda chce swoim gościom zapewnić najlepsze warunki z możliwych. Ważną częścią uroczystości są posiłki, którymi można rozpieszczać podniebienia zaproszonych osób. Indywidualne i starannie dopracowane menu weselne z pewnością będzie długo wspominane przez rodzinę i przyjaciół nowożeńców. Dobry szef kuchni potrafi odpowiedzieć na różne potrzeby i preferencje żywieniowe. Posiłki dla wegan, wegetarian czy osób z nietolerancją glutenu nie powinny być dla niego problemem.

Indywidualne podejście

Wystrój sali zgodny z charakterem zaślubin (boho, bajkowy, minimalistyczny) to jeden z aspektów tworzących dobry klimat. Dobra organizacja wesela wymaga indywidualnego podejścia oraz elastyczności. Doświadczona obsługa restauracji powinna w razie potrzeby służyć Nowożeńcom radą i doświadczeniem. Liczy się elastyczne i realistyczne podejście, takie jak możliwość potwierdzenia ostatecznej liczby gości na kilka dni przed weselem.

Wróć na bloga