Sala weselna – jakie standardy powinna spełniać?

Dzień ślubu i wesela to jeden z tych dni, które każdy chce zapamiętać jak najlepiej.  Dużym dylematem jest wybór odpowiedniego miejsca na tak ważny dzień.  Jakie kryterium wziąć więc pod uwagę, aby wybrać najlepszą salę weselną? Jakie standardy powinna spełniać? Gust każdy ma inny, więc różne rzeczy i sprawy będą dla nas ważne przy organizacji wesela, jak i w poszukiwaniu idealnej sali weselnej. Jest jednak kilka zagadnień, które koniecznie trzeba wziąć pod uwagę.

Jednym z priorytetowych tematów, jest rozmieszczenie sali. Aby dogodzić wszystkim gościom, najlepiej, aby sala do tańczenia była odseparowana od sali, w której spożywa się posiłki. Daje to gościom swobodne i komfortowe miejsce do prowadzenia rozmów. Nie trzeba się przekrzykiwać, aby się usłyszeć, bo akurat w tle leci muzyka. Równie istotne jak rozmieszczenie sali, jest pyszne jedzenie. Warto sprawdzić, co serwuje restauracja. Najlepiej samemu wypróbować i ocenić, czy wpasowuje się to w nasze gusta kulinarne. W dobrej restauracji także usłyszymy o aktualnych trendach kulinarnych, o tym, co zawsze „schodzi” i ciekawe podpowiedzi, co do ustalenia ostatecznego menu (jeśli mamy jakieś wątpliwości).

Na co warto zwrócić uwagę wybierając salę weselną?

Wybierając salę weselną warto również zwrócić uwagę na jej otoczenie. Goście nie siedzą cały czas na sali weselnej. Nie tańczą również przez całą noc. Często chcą się przejść na spacer, porozmawiać na świeżym powietrzu – warto, aby wybrana restauracja dysponowała zielonym miejscem na spacery.  Ważne również, aby dopełniała stylu, w jakim organizowane jest wesele lub przyjęcie. Ślubu w wersji boho raczej nie zorganizujemy na zamku. Warto więc dobrać restauracje do wizji wesela. Ponadto, również lokalizacja sali ma duże znaczenie, aby wszyscy goście weselni  mogli ją bez problemu znaleźć i dojechać. Kolejną istotną kwestią jest możliwość zapewnienia opieki dzieciom, co dla par weselnych mających wiele gości z dziećmi może być szczególnie znaczące. Warto zastanowić się nad wyżej wymienionymi kwestiami, aby zarówno goście, jak i nowożeńcy byli zadowoleni.

Wróć na bloga