Wynajęcie sali na komunię. Na co zwrócić uwagę?

Komunia Święta to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu naszego dziecka, które przygotowywało się do przyjęcia Sakramentu i bardzo przeżywa ten dzień. Musi być wyjątkowy, naszym zadaniem jest, żeby tak właśnie było. Uroczystość powinna pozostać w pamięci na wiele lat, jako najwspanialsza. Zapraszamy bliskich, by spędzić z nimi ten dzień, w cudownej atmosferze. Musimy jednak przygotować przyjęcie. Oczywiście, najwygodniej jest zarezerwować salę np. w restauracji Proporcja, która zadba o każdy szczegół imprezy. Restauracja, którą rezerwujemy, musi utrzymywać najwyższy standard usług gastronomicznych, ale nie tylko, ponieważ ważne jest również ustawienie stolików do potrzeb naszych gości i dekoracja sali, żeby podkreślić wyjątkowość chwili. Dzięki aranżacji wnętrza klimatyzacji i sympatycznej obsłudze, naszym gościom lepiej będą smakowały dania. W restauracji wszystko musi być dopięte na ostatni guzik.

Smaczne dania.

Sala na komunię musi spełniać nasze oczekiwania, ale również, a może przede wszystkim gastronomiczne. Na przyjęciu komunijnym stoły są przykryte śnieżnobiałymi obrusami, na których znajdują się dekoracje z żywych kwiatów. Wystrój pomieszczenia powinien współgrać z tą podniosłą uroczystością, by pobyt był czystą przyjemnością. Jednak główną atrakcją jest menu, które musi być dopasowane do naszych upodobań. Każda restauracja, podobnie jak Proporcja, powinna zaproponować kilka wersji do wyboru, różniących się rodzajami dań, a także dostosowane do naszych możliwości finansowych. Wybierzmy lokal, w którym gotują wykwalifikowani kucharze. Będziemy mieli pewność, że potrawy będą świeże, gorące i smaczne, a do tego podane w odpowiednim wcześniej ustalonym, czasie. Ważna jest dobra organizacja, żeby nasi goście nie czekali na jedzenie. Bardzo ważną kwestią, jest podanie dogotowanych i świeżych, niepodgrzewanych dań.

Na co zwrócić jeszcze uwagę.

Wynajmując salę na komunię, warto zwrócić uwagę na kilka innych, niezwykle istotnych spraw. Przede wszystkim przy lokalu powinien być parking. Dobrze, gdy znajdzie się też jakiś hotel, żeby przyjezdni goście mogli skorzystać z noclegu. Jest to bardzo wygodna opcja, bo z reguły, nie mamy warunków w domu, żeby przenocować rodzinę. Kolejną sprawą jest okolica. Dobrze, gdy w pobliżu restauracji znajduje się park oraz szczególne miejsce, gdzie możemy wykonać pamiątkowe fotografie. Jeśli restauracja znajduje się w strefie zabudowanej, to z pewnością w pobliskiej okolicy znajdują się ciekawe miejsca, gdzie możemy nakręcić film i wykonać kilka pamiątkowych zdjęć. Zawsze warto sprawdzić wcześniej, gdzie możemy udać się z dzieckiem, chrzestnymi i innymi gośćmi, na sesję fotograficzną. Tej chwili już nie powtórzymy. Oczywiście podczas wyboru sali na komunię musimy zwrócić uwagę na jej wielkość, jeśli planujemy dużą imprezę. Z kolei przy mniejszej tzw. kameralnej sprawdźmy, w którym miejscu będą nasze stoliki, w jaki sposób zostaną ustawione, żeby goście czuli się komfortowo.

Wróć na bloga